Svīšana ir dabisks un cilvēka organismam nepieciešams fizioloģisks process. Bet dažos gadījumos tas var pārsniegt normu. Šo patoloģisko izpausmi sauc par hiperhidrozi. Tā ir izplatīta problēma, kas, pēc ekspertu domām, skar aptuveni 15% pasaules iedzīvotāju.
Hiperhidrozes klīniskajā klasifikācijā izšķir lokālas un vispārinātas formas.
Vietējā hiperhidroze
Ir šādi veidi
- palmārs
- paduses (paduses)
- apstāties
- sejas
Hiperhidroze, kas tas ir?
Visus apstākļus, ko pavada pārmērīga svīšana, var iedalīt divās lielās grupās. Pirmajā ietilpst hiperhidroze ar zināmu cēloni, piemēram, vairogdziedzera slimība, infekcijas slimības. Tiklīdz tiek novērsts galvenais slimības cēlonis, pārmērīgas svīšanas problēma pati par sevi pazūd bez pēdām.
Otro grupu pārstāv esenciālā hiperhidroze – tās cēloni neviens nezina, kuras spēcīgākais provokators ir emocionālais stress.
Pārmērīga svīšana ir pilnīga slimība, kas saistīta ar sviedru dziedzeru darbības traucējumiem. Tas rada ne tikai veselības problēmas (dermatoloģiskas patoloģijas, noslieci uz saaukstēšanos un sēnīšu infekcijām), bet arī nopietnu psiholoģisku diskomfortu līdz pat neirožu veidošanos.
Plaukstu, padušu, pēdu vai sejas hiperhidroze bieži ir saistīta ar endokrīnās sistēmas traucējumiem, neiroloģiskiem traucējumiem, hormonālām izmaiņām sievietēm. Dažos gadījumos pārmērīga svīšana var rasties bez redzama iemesla, pamatojoties uz ģenētisku noslieci. Ar padušu un plaukstu hiperhidrozi slimo gan publiskas personas, kuras vienmēr ir sabiedrības uzmanības centrā, gan vienkārši cilvēki. Pastāvīgas domas par slapjām pēdām uz drēbēm un nepatīkamu smaku, nespēju paspiest roku otram cilvēkam, stipra svīšana pie mazākā stresa - tas viss bieži izraisa nopietnu kompleksu attīstību. Pēdu hiperhidroze ikdienā rada ne mazāku diskomfortu. Šī ir viena no visbiežāk sastopamajām pārmērīgas svīšanas izpausmēm. Cilvēki, kas cieš no šādas problēmas, ballītē bieži kautrējas novilkt apavus, uztraucoties par nepatīkamas smakas izplatīšanos. Pastiprināta pēdu svīšana provocē sēnīšu infekciju veidošanos un ierobežo cilvēku apavu un zeķu izvēlē, jo. Nav ieteicams valkāt lietas, kas izgatavotas no nedabiskiem materiāliem. Injekciju ārstēšana hiperhidrozes ārstēšanai
Populārākais veids, kā ārstēt pārmērīgu svīšanu ar injekcijām, ir balstīts uz botulīna toksīna lietošanu. Ievadīts problēmzonā, zāles bloķē nervu impulsu pārnešanu un bloķē sviedru dziedzeru darbību. Ja nav reakcijas uz ārējiem stimuliem, izdalītā sviedru daudzums ir ievērojami samazināts. Terapija ir lokāla. Tas neizjauc visa ķermeņa svīšanas procesu, bet iedarbojas uz konkrētām problēmzonām. Parasti injekcijas metodi izmanto padušu, roku, sejas un pēdu svīšanas ārstēšanai. Procedūra, kas tiek veikta ar smalkām adatām, ir salīdzinoši nesāpīga, nerada komplikācijas un tai ir šaurs kontrindikāciju loks. Procedūras efekts kļūst pieejams 2-4 dienā un saglabājas stabils no sešiem mēnešiem līdz pusotram gadam.