Skaistuma e-žurnāls

~ Viss par skaistumkopšanu~

Kāpēc mati izkrīt pēc Covid-19

Dažu pēdējo gadu laikā kopš globālās pandēmijas katru gadu arvien vairāk cilvēku sūdzas par matu izkrišanu. COVID-19 ietekmē daudzus orgānus un sistēmas. Pēc slimības ārsti cīnās par katra orgāna funkcijām. Tiek pētītas tehnoloģiju iespējas palīdzēt pacientiem, kuri pārcietuši COVID-19, tiek izstrādāti visiem standartiem atbilstoši medikamenti, tiek drukāta literatūra un veikti jaunākie pētījumi. Speciālisti pastāvīgi papildina savas zināšanas, atbilstoši iegūtajam jaunajam vīrusa tipam.

Akūtas formas difūzā alopēcija ir viens no galvenajiem pēccovid simptomiem.

Matu izkrišana visā galvā, matu stiebra retināšana, augšanas zonas samazināšanās, matu daudzuma samazināšanās viena folikula zonā, traucēta mikrocirkulācija galvas ādas apvidū. Šīs ir galvenās sūdzības pēc slimības. Šis process ir īslaicīgs. Parasti matu augšanas galvenās funkcijas tiek atjaunotas 4-5 mēnešus pēc ārstēšanas kursa, ja organismā kopumā nav vienlaicīgu patoloģiju. Akūtas matu izkrišanas cēloņi ir: vispārēja ķermeņa intoksikācija, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās uz ilgu laiku, vietējās zonas mikrocirkulācijas pārkāpums, asins recēšana, stress, depresija.

Kā izārstēt matu izkrišanu

Šīs patoloģijas ārstēšanai nepieciešams konsultēties ar trichologu. Efektīvās kosmetoloģijas klīnikā ESTELAB trihologs veiks pilnu pētījumu klāstu, lai noskaidrotu šī procesa cēloni. Šim nolūkam tiek veikti klīniskie testi, kas ietver asins paraugu ņemšanu, trihoskopiju inovatīvā FotoFinder ierīcē. Šī diagnostika ļauj novērtēt matu daudzumu, kvalitāti, augšanas ātrumu, atjaunošanas procesu. Tas viss un daudz kas cits sniedz pilnīgu priekšstatu par procesu, kas nepieciešams pareizas un efektīvas ārstēšanas iecelšanai. 

Ārstēšana ietver medikamentu lietošanu hroniskiem procesiem

vitamīnu kompleksu, mikroelementu uzņemšanu. Ir nepieciešams uzklāt uz galvas ādas specializētus preparātus, piemēram, minoksidilu. To lieto tikai tā, kā noteicis trichologs, jo tā pēkšņa atcelšana rada neatgriezeniskas sekas. Vairāk preparātu ārīgai lietošanai pārrunā ar ārstu reģistratūrā pēc apskates.

 

Lai uzlabotu efektu, mājās jālieto stimulējoši serumi un specializēti šampūni

Klīnikā trichologs varēs veikt plazmas terapiju vai mezoterapiju, kas tiek nozīmētas pēc pētījuma.

 

Matu stiprināšanas procedūras

Plazmas terapija ir paņēmiens, ar kura palīdzību cilvēka pašu trombocītiem bagātu plazmu intradermāli ievada galvas ādas zonā. Asins paraugu ņemšanu īpašos sterilos apstākļos veic ārsta palīgs vai medmāsa. Pēc tam noslēgto trauku ievieto speciālā centrifūgā, kur noteiktā leņķī ar iepriekš noteiktu ātrumu šis trauks griežas 5 minūtes. Sarkanās asins šūnas - eritrocīti iet uz leju, balts ekrāns ar iniciatoru 20 - paceļas uz augšu, kas ir galvenā masa procedūrai. 

Mīlēt un būt mīlētam.

 Banālā dzīves fizika šeit neder. Ir īpaši likumi, pēc kuriem dzīvo vīrieša un sievietes attiecību psiholoģija. Šīs attiecību psiholoģijas romantika pārkāpj laika un telpas robežas, liek sastingt minūtēm, un sirdij sisties straujāk. Mīlestībā sievietes skaistums tiek pastiprināts vairākus tūkstošus reižu!

Trombocīti ir mūsu galvenie palīgi šūnu vitalitātes atjaunošanas rehabilitācijā. Pēc šīs procedūras tiek pastiprināta mikrocirkulācija, kas palīdz stiprināt matu folikulus un stimulē matu augšanu. Plazmai piemīt pretiekaisuma iedarbība, līdz ar to tiek atjaunota šīs zonas ādas daļa, āda tiek mitrināta, atjaunota. Kurss var sastāvēt no 5-10 procedūrām ar biežumu 1 reizi 14 dienās.

 

Zāles mezoterapijai izvēlas tieši trichologs, ņemot vērā mikroelementu trūkumu pacientam. Kurss tiek nozīmēts arī individuāli, saskaņā ar protokolu.


© 2023 All Rights Reserved.