Skaistuma e-žurnāls

~ Viss par skaistumkopšanu~

Kāpēc jums ir nepieciešams dzert ūdeni? Galvenie svarīgi iemesli

Ūdens ir šķidrums, kas ir būtisks mūsu eksistencei. Saistībā ar šādu nozīmi viņa ap sevi pulcēja daudz jautājumu. Cik daudz jāizdzer dienā, kurā diennakts laikā labāk dzert un kādu labumu ūdens kopumā sniedz mūsu organismam, vai tam ir kādas negatīvas īpašības? Mēs sniedzam atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem. Bet vispirms atbildēsim, kāpēc jums ir nepieciešams dzert ūdeni.

Image

Ūdens loma cilvēka organismā

 

  • Smadzenes 90%
  • asinis 85%
  • plaušas 83%
  • nieres 79%
  • Sirds 73%
  • Muskuļi 72%

Pat no skolas mācību programmas mēs atceramies informāciju par to, cik procentus cilvēka sastāv no ūdens. Ir vērts pievērst uzmanību tam, ka šķidruma daudzums svārstās atkarībā no dažiem faktoriem: vecuma, iekšējo orgānu stāvokļa, cilvēka veselības. Kā mēs visi atceramies, ūdens procentuālais daudzums cilvēka organismā ir 60-80 procenti. Pateicoties ūdenim, ķermenis spēj pareizi veikt savu darbu. Proti:

barības vielu piegāde visiem orgāniem; nodrošinot skābekli plaušām; sirds darba uzturēšana; pārstrādāto vielu izdalīšanās; iekšējās vides stabilitātes nodrošināšana; uzturēt normālu temperatūru; saglabājot imūnsistēmu, kas spēj pretoties slimībām.

Šī informācija sniedz skaidru atbildi uz jautājumu “kāpēc dzert ūdeni” un parāda šī notikuma nozīmi.



 

Vai tā ir taisnība, ka galvassāpes var rasties no nepietiekamas ūdens uzņemšanas?

Galvassāpes - dzer ūdeni! Tas nav tikai paziņojums. Faktiski ūdens trūkums noved pie tā, ka cilvēks izjūt galvassāpes. Pat ar vieglu dehidratāciju smadzenes palēnina reakcijas. Lieta tāda, ka smadzeņu šūnas to sastāvā satur vairāk nekā 80 procentus ūdens. Turklāt smadzenes peld ar piekto daļu no visām ķermeņa asinīm. Papildus tam cerebrospinālais šķidrums ietekmē arī smadzeņu šūnas. Kopā ar šķidrumu smadzenes saņem svarīgus "produktus" - skābekli un glikozi. Šīs divas sastāvdaļas tieši ietekmē nervu sistēmas stāvokli. Un pats galvenais, ūdens no smadzeņu šūnām izvada toksīnus un citas “kaitīgās” vielas, kuras nedrīkst saglabāties smadzenēs. Ja organisms nesaņem pietiekami daudz šķidruma, tad galvassāpes pavadīs šādi nepatīkami notikumi: nogurums; slikta atmiņas veiktspēja; darbību izpildes palēnināšanās; paaugstināta nervozitāte. Ja varat droši teikt, ka es dzeru daudz ūdens, tad galvassāpes (vismaz no dehidratācijas) jums nav briesmīgas. Īpaši ūdens lietošana ieteicama tiem, kuri dienas laikā nodarbojas ar aktīvu garīgo darbu pašsajūtas uzlabošanai un aktivitātes palielināšanai.

Es dzeru maz ūdens - kas notiks? Vai tas ir bīstami vai nē?

Daudzi nenovērtē nozīmi un nesaprot, kāpēc jums ir nepieciešams dzert daudz ūdens. Sniegsim labu piemēru un atbildēsim uz jautājumu, kas notiks ar nepietiekamu šķidruma uzņemšanu. Papildus galvassāpēm, kā jau aprakstīts iepriekš, parādīsies daudzi citi nepatīkami simptomi, kas nākotnē (ja situācija netiks mainīta) var izraisīt pat bīstamu slimību. Pirmkārt, ar nepietiekamu dzeršanu cieš gremošanas un ekskrēcijas sistēmas. Kuņģis un zarnas bez šķidruma nepildīs savu "funkcionalitāti". Tas ir ūdens, kas veicina normālu pārtikas gremošanu, kā arī veic barības vielu uzsūkšanās procesu no zarnām. Ūdens trūkums drīz novedīs pie tādiem traucējumiem kā aizcietējums, smaguma sajūta vēderā un citas sāpīgas sajūtas. Cieš arī nieru darbība. Nepietiekamas dzeršanas gadījumā filtrēšanas jauda ievērojami pasliktinās. Tā rezultātā rodas dažādas nieru slimības. Nosakot šādu ķermeņa pasliktināšanos, ārsti izraksta bagātīgu ūdens dzērienu katru dienu. Minimālais šķidruma daudzums, kas cilvēkam jāpatērē normālai nieru darbībai, ir vairāk nekā pusotrs litrs ūdens.



 

Ja es dzeršu nedaudz, vai tas parādīsies manā izskatā? Tas parādīsies un ne uz labo pusi.

Kāpēc dzert daudz ūdens? Lai labi izskatītos ne tikai jaunībā, bet arī sirmā vecumā. Slavenais viduslaiku persiešu zinātnieks un ārste Avicenna teica, ka vecums ir ķermeņa un, pirmkārt, ādas sausums. Ar pietiekamu ūdens uzņemšanu āda spēj efektīvi pildīt savas aizsargspējas, proti, saglabāt un uzturēt elastību un tvirtumu. Ļoti svarīgi ir pietiekami daudz dzert periodā, kad āda ir pakļauta saules gaismai, vējam vai zemai temperatūrai. Labi dzerot, šie faktori negatīvi neietekmēs ādu. Pretējā gadījumā (ja dzerat maz ūdens), āda tiks pakļauta dažādiem "defektiem". Turklāt ir novērots, ka cilvēkiem, kuri dzer nepietiekamu daudzumu šķidruma, grumbas uz ādas parādās agrāk. Tas ir tāpēc, ka veselīgā ādā ir 25 procenti ūdens. Samazinoties šim rādītājam, kā rezultātā parādās grumbas. Lai āda būtu vesela un skaista, izdzeriet vismaz 2 litrus ūdens dienā.

Tāpēc vienmēr ievērojiet noteikumu – es dzeru daudz ūdens, kas nozīmē, ka būšu vesela, skaista un aktīva.

 

 
Image

Populāri mīti par dzeramo ūdeni Internetā, forumos un citos informācijas avotos klīst informācijas straume, kas attiecas uz ūdens lietošanu. Proti, ka dažos gadījumos un noteiktos apstākļos ūdens ir kaitīgs. Izkliedēsim visvienkāršākos no tiem. Ja dzersi daudz ūdens, būs pietūkums. Tūskas parādīšanos vairumā gadījumu neizraisa ūdens lietošana. Gluži pretēji, ja cilvēks ar tūsku samazina izdzertā šķidruma daudzumu, stāvoklis pasliktināsies vēl vairāk. Otrs izplatītais mīts ir tāds, ka pēc ēšanas jāizdzer glāze ūdens. Daudzi cilvēki dzīvo pēc šāda principa un domā par šī pasākuma priekšrocībām. Patiesībā gastroenterologi neiesaka dzert lielu daudzumu ūdens uzreiz pēc ēšanas, jo tas samazina sālsskābes koncentrāciju. Labāk ir dzert kādu laiku pēc ēšanas. Trešais populārais mīts ir tāds, ka, naktī dzerot ūdeni, būs pietūkums un slikts miegs. Gluži pretēji, glāze ūdens vakarā veicina veselīgu un veselīgu miegu, kā arī labvēlīgi ietekmēs rīta stāvokli. Šis jautājums ir ne mazāk aktuāls kā iepriekšējie. Katrs cilvēks var izvēlēties, kādu ūdeni dzert. Tas var būt šķidrums no krāna, no dzesētāja, no privātas akas, filtrēts. Kāpēc šis jautājums ir tik svarīgs? Ūdens kvalitāte un sastāvs tieši ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību. Tāpēc, lai ūdens pildītu savu mērķi un labumu, priekšroka jādod šķidrumam, kas ir filtrēts.



 

Secinājums

Apkopojot visu iepriekš minēto, mēs varam izdarīt šādu secinājumu. Atbildot uz jautājumu, kāpēc jādzer ūdens, atbilde ir nepārprotama – uzturēt organismu veselīgā, aktīvā formā, novērst dažādas slimības. Tas nozīmē, ka jums katru dienu jādzer ūdens nepieciešamajā daudzumā. Jums arī jārūpējas par izmantotā ūdens kvalitāti. Mājās uzstādiet trīspakāpju ūdens attīrīšanas filtrus vai citus veidus, bet darbā izmantojiet praktisku krūka filtru. Pareiza ūdens dzeršana ir laba garastāvokļa, ilgstošas ​​aktivitātes, veselīgas pašsajūtas un slimību neesamības atslēga.


© 2024 All Rights Reserved.