Mūsdienu dzīves ritms ikdienā liek ķermenim piedzīvot stresu un spriedzi. Dažkārt pat jūras piekrastē pavadītajam atvaļinājumam cilvēks nejūtas pilnībā atpūties. Tā liek par sevi manīt hronisks nogurums un nervu spriedze, kas var būt cēlonis nopietnu slimību attīstībai.
Relaksējošā masāža ir efektīvs un izdevīgs veids, kā mazināt muskuļu un garīgo spriedzi, kas tiek panākta, ietekmējot nervu galus, locītavas un muskuļus.
Relaksējošā masāža ir efektīvs un izdevīgs veids, kā mazināt muskuļu un garīgo spriedzi, kas tiek panākta, ietekmējot nervu galus, locītavas un muskuļus.
Relaksējošas masāžas efektivitāte
Mugura ir visjutīgākā ķermeņa daļa pret slodzēm, jo mugurkauls un muguras muskuļi veic divas svarīgas funkcijas: balsta un motora.
Ar relaksējošu masāžu jūs varat:
- novērst muskuļu spazmas;
- uzlabot asins plūsmu audos un muskuļos;
- novērst mugurkaula locītavu slimības;
- stabilizēt psihoemocionālo stāvokli;
- palielināt ādas elastību un uzlabot tās vispārējo izskatu;
- atbalstīt imūnsistēmu un stiprināt tās izturību pret kaitīgiem faktoriem.
Relaksējošas masāžas tehnikas
Galvenās manipulācijas, ko speciālists izmanto procedūras laikā: glāstīšana, presēšana, berzēšana, vibrācija, mīcīšana.
Lai sasniegtu maksimālu relaksējošu efektu, masāža jāveic, izmantojot eļļas (olīvu, aprikožu, mandeļu, jojobas) un pa posmiem:
- Sākotnējā stadijā vieglus sitienus veic abās mugurkaula pusēs virzienā no astes kaula ar pakāpenisku kustību kakla virzienā.
- Tālāk lāpstiņas tiek masētas ar apļveida kustībām.
- Pamazām plaukstas virzās uz leju, ar ietīšanas kustībām glāstot muguru pa mugurkaula sāniem, līdz muskuļi sasilst.
- Lēna berzēšana tiek veikta ar apļveida kustībām abās muguras pusēs. Tajā pašā laikā meistars pieliek vairāk pūļu nekā pirmajos posmos.
- Gareniskā kustība tiek veikta ar vieglu spiedienu ar divām rokām, kas atrodas viena virs otras. Tas sākas no astes kaula un turpinās augšup pa mugurkaulu līdz kaklam. Tālāk, atdalījis rokas, meistars tās pārvieto pretējā virzienā, uz muguras lejasdaļu. Šajā gadījumā trieciens tiek veikts, ar diviem pirkstiem nospiežot zonu pie mugurkaula.
- Dziļa muguras berzēšana tiek veikta, nospiežot ar plaukstu pamatni abās muguras pusēs virzienā no vidukļa līdz kaklam. Tajā pašā laikā rokas kustas pa spirāli.
- Relaksējošās muguras masāžas priekšpēdējais posms ir mīcīšana. Kad tas tiek veikts, tie uztver nelielu ādas laukumu un nedaudz atvelk to atpakaļ. Otras rokas pirksti mīca šo vietu. Tādējādi iegūtais vilnis tiek pārvietots no apakšas uz augšu, no krustu kaula līdz kaklam.
- Masāžas beigu posmā muguras glāstīšanas kustības tiek atkārtotas no augšas uz leju.
Kontrindikācijas masāžai
Relaksējošajai masāžai ir kontrindikācijas, jo īpaši to ir aizliegts veikt ar:
- drudža stāvokļi vai iekaisuma procesi;
- matu, nagu, ādas infekcija ar sēnīšu infekciju;
- jebkādi strutojoši procesi;
- varikozas vēnas, tromboze;
- ARI un pēc atveseļošanās 2-5 dienu laikā;
- aktīva tuberkuloze;
- nosliece uz iekšējo orgānu slimībām, ko papildina asiņošana;
- akūtas veneriskas slimības;
- labdabīgi un ļaundabīgi audzēji;
- garīga rakstura kaites;
- grūtniecība un menstruāciju laikā;
- nieru un aknu mazspēja.
- Relaksējošā masāža jāveic pieredzējušam speciālistam, kuram ir medicīniskā izglītība un kurš spēj novērtēt pacienta stāvokli. Tad tas garantēti nesīs tikai labumu!
- Lai gūtu maksimālu labumu no procedūras, iesakām veikt vairākus masāžas kursus, jo. pēc nākamās procedūras atkārtošanas kopējā efektivitāte ievērojami palielinās.