Mūsdienu dzīves ritms liek mums pastāvīgi meklēt veidus, kā samazināt laika izmaksas: ātri braucieni ar metro, ekspressapulces, ekspress manikīrs un pedikīrs. Tomēr daudzām sievietēm, kuras no dabas nav apveltītas ar sulīgām un kuplām skropstām vai izteiksmīgām uzacīm, katrs rīts sākas ar laika pavadīšanu grima uzklāšanā ar dekoratīvo kosmētiku.
No šīs ilgstošās procedūras var pilnībā izvairīties, veicot mikropigmentāciju!
Kosmētikas ierīces
Daudzi cilvēki kļūdaini uzskata, ka mikropigmentācija ir tas pats tradicionālais tetovējums, tikai lūpu un acu zonā. Tā nav taisnība. mikropigmentācija nenozīmē dziļu pigmenta ievadīšanu ādas slāņos, bet tiek uzklāta tikai uz epidermas augšējiem slāņiem. Lai gan mikropigmentācijas iekārtas izskatās pēc tetovēšanas aprīkojuma, tās bieži ir mazākas.
Kā liecina statistika, mūsu valstī vispopulārākā ķermeņa daļa permanentā uzlikšanai mūsdienās ir sejas jeb precīzāk uzacu mikropigmentācija. Tomēr speciālisti atzīst, ka lieliskam rezultātam bieži vien nepietiek ar vienu permanentā grima uzklāšanas seansu.
Tā kā krāsa tiek ievadīta sekli, laika gaitā tā sadalās ādas slāņos vai tiek izdzēsta un noņemta no sejas virsmas kopā ar epidermas atmirušajām daļiņām. Šī iemesla dēļ sesijas laiku pa laikam ir jāatkārto.
Ja plānojat veikt mikropigmentāciju sev, tad atcerieties, ka vislabāk ir izvēlēties auksto sezonu: ziema, rudens, agrs pavasaris. Šādos periodos gaisā parasti ir mazāk putekļu, un, ja tie nokļūst uz ādas vietām, kas pēc procedūras ir iekaisušas, var palēnināt audu dzīšanu un pat izraisīt plašu iekaisumu. Turklāt vēsā laikā mēs mazāk svīdām un nepeldamies atklātā ūdenī, kas nozīmē, ka brūcēs neiekļūs šķidruma pilieni, kas novērš negatīvās sekas.
Permanentais grims, īpaši uzreiz pēc tā uzklāšanas, prasa rūpīgu kopšanu!
Acīmredzot pēc iejaukšanās ar kosmētikas ierīcēm jūsu āda kādu laiku būs pietūkusi un apsārtusi. Šo atveseļošanās periodu var saīsināt un padarīt mazāk sāpīgu, ja 2-3 reizes dienā eļļot skartās vietas ar tādām ziedēm kā Actovegin, Solcoseryl vai lietojat īpašus tetovējumu kopšanas krēmus.
Nekādā gadījumā nevajadzētu nolobīt garozas, kas veidojas uz brūcēm dzīšanas periodā. Tiem vajadzētu nolobīties pašiem, kad audi saaug kopā.
Tāpat neskrāpējiet brūces un neļaujiet tajās iekļūt netīrumiem. Turklāt ar apmetumu un citu līmlentu palīdzību to izdarīt nav iespējams! Ādai pastāvīgi ir “jāelpo”, tai jābūt piesātinātai ar skābekli. Tātad viņa atveseļosies ātrāk.
Jūs nevarat lietot skrubjus un citus abrazīvus kosmētikas līdzekļus, berzēt mazgāšanas lupatiņas permanentā grima vietās. Kamēr brūces nav pilnībā sadzijušas, jums vajadzētu atteikties apmeklēt solāriju (vispārīgi izvairieties no tiešiem saules stariem), vannām un peldēm baseinā.
Ar lūpu mikropigmentāciju nevajadzētu dzert ļoti karstus dzērienus vai kokteiļus ar "dedzinošu" efektu – tas tikai palēninās dzīšanas procesu.
Ja ādas atjaunošanas process permanentā grima uzklāšanas vietās ir aizkavējies vai Jums ir ļoti sāpīgs, tad Jums nekavējoties jāsazinās ar ārstu vai meistaru, kurš Jūs apkalpoja.