Uzacu microblading. Tas tiek reklamēts kā "dabiskākais, modernākais, inovatīvākais veids", kā brīnumaini pārveidot savu seju. Pati procedūra ir nesāpīga un nav traumatiska. Pigments pilnībā pazūd pēc 8-12 mēnešiem... Tas ir mārketings. Un tagad fakti:
1. INOVATĪVS?
"Jaunā un modernā" metode ir nekas vairāk kā senā ķīniešu uzacu tetovēšanas tehnika. Kopš neatminamiem laikiem tas ir izmantots galvenokārt nabadzīgos ķīniešu kvartālos, jo nepieciešamo materiālu var iegādāties diezgan lēti. Tādējādi arī nabagi varēja atļauties uztetovēties. Šeit ir šāds jauninājums.
2. KAS IR MICROBLADING?
Tieši tā, tulkojot no angļu valodas, tie ir "mini griezumi" un tieši tas notiek procedūras laikā. Īpašs asmens, kas uzstādīts uz turētāja, tiek iegremdēts pigmentā, pēc tam ar to tiek nogriezta āda. Tieši šī procedūra tiek pasniegta kā "netraumatiska" un "nesāpīga".
Kas notiek ar microblading?
Āda tiek nogriezta ar asmeni līdz dermas slānim, piemēram, skalpelis. Pēc tam šajos iegriezumos tiek ievadīts pigments. Kas ir griezums? Griezums ir ādas virsējā slāņa ievainojums, ko papildina asiņošana un rētas.
3. "ĻOTI DABISKI"
Rezultāts it kā ir ļoti dabisks. Šis ir spēcīgākais arguments, ko izmanto microblading reklāmās. "Mati ir veidoti ļoti dabiski un gandrīz neatšķiras no jūsu pašu uzacīm."
Protams, reklāmā tiek izmantotas svaigu, tikko paveiktu darbu fotogrāfijas. Un jāatzīst, ka tie izskatās ļoti skaisti un dabiski. Un šeit slēpjas TRIKS! Jo tikai pēc dziedināšanas (3-4 dienas pēc procedūras) var spriest par paveikto.
Uzreiz pēc procedūras bojātā āda savelk, saraujas (dabiska reakcija uz traumu). Taču pēc tam notiek sekojošais: Dzīst brūces (griezumi), parādās mikrorētas. Ievadītais pigments migrē dermā, iederas. Sakarā ar to līnijas kļūst biezākas, daļēji izplūdušas. Tā kā procedūras laikā āda asiņoja, uzklātais pigments daļēji sajaucas ar hemosiderīnu un ilgstoši iederas ādā mainot krāsu uz zilu, violetu, rozā, oranžu.